Strastiplné učenie sa na milované skúšky

Autor: Angelika Antalová | 8.1.2015 o 22:30 | (upravené 8.1.2015 o 22:38) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  569x

"Dnes nie, sú predsa sviatky. Omnoho radšej sa pustím do zdobenia vianočného stromčeka" "Dnes nie, sú Vianoce" "Dnes nie, je po Vianociach" "Dnes nie, je Silvester"

"Dnes nie, sú predsa sviatky. Omnoho radšej sa pustím do zdobenia vianočného stromčeka"

"Dnes nie, sú Vianoce"

"Dnes nie, je po Vianociach"

"Dnes nie, je Silvester"

 

Vianočné sviatky studený víchor odvial do neznáma a spolu s nimi i tucet možných výhovoriek, ktoré sa počas sviatkov javili ako celkom opodstatnené.

Ruku na srdce, kto sa v posledných týždňoch priam neutápal v podobných frázach? Čo však robiť v prípade, že kvalitné výhovorky strácajú svojej opodstatnenie a tikot hodín nemilosrdne oznamuje blížiacu sa skúšku? Odpoveď by mala znieť jednoznačne. Učiť sa.

V tejto chvíli sa však radím medzi niekoľko stovák ďalších študentov, ktorých neuveriteľným spôsobom premáha lenivosť, súperiaca s náhlym prívalom zvláštnej túžby skúmať všetko v najbližšom okolí.

Nikdy predtým som si nevšimla, koľko pavučín zdobí kúty mojej detskej izby. Nikdy som dokonca nepostrehla, aké inšpiratívne môže byť započúvanie sa do absolútneho ticha. Cez "papierové" steny paneláka možno počuť iba občasné privolanie výťahu, dupot susedových detí, ponáhľajúcich sa zo školy či útržky rozhovoru dôchodkýň, stojacich na medziposchodí. Dokonca mám odrazu pocit, že by nebolo na škodu pustiť sa do predčasného jarného upratovania.

Túžbu započúvať sa do ticha či potrebu vyupratovať si detskú izbu čoskoro vymieňam za myšlienky na zajtrajší deň. Premýšľam a kalkujem aká veľká je možnosť, že zajtrajšiu skúšku zvládnem. V tejto chvíli to netuším, spolieham sa na...vlastne neviem načo sa spolieham. Snáď iba na vlastné vedomosti.

A tak milí kolegovia, študenti, nezúfajte. Premýšľajte radšej ako si možno dať patentovať frázu "máš ešte dva termíny".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?