Ako prežiť akademický týždeň...

Autor: Angelika Antalová | 17.5.2014 o 0:00 | (upravené 17.5.2014 o 14:20) Karma článku: 3,93 | Prečítané:  505x

 

Je sobota, krátko poobede a hodiny tikajúce nad mojou hlavou mi nemilosrdne oznamujú, že čas sa kráti a maturita sa čoraz viac približuje. Za oknami zúri búrka, ktorá mi  v dokonalej harmónii s kvapkami dažďa dopadajúcimi na okno, dáva „dokonalé podmienky“ na učenie.

Učenie počas slnečných dní by malo byť nezákonné, je to predsa hriech. Či nie? Každopádne napriek tomu, že som takmer na konci zo silami, opäť otváram učebnicu, púšťam sa do učenia a v duchu premýšľam, ktorá otázka bude TÁ šťastná.

Moje učenie sprevádzajú rôzne pocity. Od beznádeje, že mi pred maturitnou komisiou všetky naštudované informácie vyšumia z hlavy, až po pocity šťastia a nádeje, keď sa mi dlhých hodinách podarí niečo si konečne zapamätať na viac ako pár minút.

Aj taký je akademický týždeň. Plný strachu a pocitov, že hodiny počas tohto týždňa ubiehajú niekoľko násobne rýchlejšie ako počas bežného týždňa v školskej lavici, no aj plný nedočkavosti a túžby po momente, kedy sa vo vašich rukách ocitne vytúžené a zaslúžené maturitné vysvedčenie.

Pomaly nadobúdam pocit, že tá námaha bude stáť zato, pretože ak skúšku dospelosti zložíte raz, viac krát ju už skladať nemusíte, maturanti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?